PŘIPRAVENO S LÁSKOU

Granátové víno

590 

590 

Granátové víno má jedinečnou a osvěžující chuť. Většina z nich je velmi sladká. Ale tohle má nádhernou vůni, jakobyste zrovna přivoněli k čerstvému granátového jablku. I chuť je plná, sladko-kyselá, osvěžující, vyživující.

Hmotnost 1450 g

Granátové víno má jedinečnou a osvěžující chuť. My jsme vyzkoušeli hodně různých druhů granátových vín a většina z nich byla velmi sladká. Tak moc, že nám stačila jedna sklenička. Nebylo to nic moc… Až jsme pak narazila na značku Matevosyan a jejich polosladké víno. Má nádhernou vůni, jakobyste zrovna přivoněli k čerstvému granátového jablku. I chuť je plná, sladko-kyselá, osvěžující, vyživující.

Granátové víno je zpravidla bohatě červené nebo fialové barvy, což představuje první estetický dojem. Když přivedeš sklenici k ústům a ochutnáš první doušek, můžeš cítit několik výrazných prvků:

 • Sladkost: Granátové víno má příjemně sladkou chuť, která připomíná čerstvé granátové jablko. Sladkost je přirozeně vyvážená a ne příliš přehnaná.
 • Kyselost: Víno může mít také mírnou kyselost, která dodává nápoji svěžest. Tato kyselost je podobná tomu, co bys mohla najít v červeném vínu.
 • Ovocné tóny: Chuť granátového vína je plná ovocných tónů. Můžeš cítit nuance třešní, malin, ostružin a samozřejmě samotného granátového jablka. Tyto tóny vytvářejí komplexní a bohatou chuťovou paletu.

 • Jemné kořeněné aroma: V některých granátových vínech můžeš najít jemné kořeněné aroma, které přidává další hloubku a složitost chuti.

 • Lehká a osvěžující textura: Granátové víno má obvykle lehkou a osvěžující texturu, což ho činí ideálním nápojem pro teplé letní dny.

Granátové víno z arménského rodinného vinařství Matevosyan je lahodné, svěží a bohaté na chuti. Jeho kombinace sladkosti, kyselosti a ovocných tónů ho činí zajímavým a lákavým pro ty, kteří hledají něco trochu odlišného od tradičních vín.

Je to skvělý nápoj pro různé příležitosti a můžeš si ho vychutnat samostatně, nebo ho zkombinovat s různými pokrmy, jako jsou saláty, dezerty nebo dokonce sushi, aby se zdůraznila jeho jedinečná chuť.

Související produkty

 •  

  AKCE PLATÍ DO 12.5.2024

  Vlašské ořechy máčené v redukované hroznové šťávě s orientálním kořením. Obalené v čokoládě Jordi's a důmyslně zvolenými posypy (mandle, lyofilizované maliny, krystalizované květy růže, chilli, kampotský pepř z exkluzivní selekce Pepper.field, pistacie).

  NAD 3 000 KČ DOPRAVA ZDARMA 

   

  Vyrobeno v České republice značkou:

   

  770 

  50% Off

  Není skladem

 • Vlašské ořechy namáčené v hroznové šťávě a orientálním koření. Na závěr obalené v čokoládě nejvyšší kvality a doladěné posypem.

  770 

 • Vlašské ořechy namáčené v hroznové šťávě a orientálním koření.

  580 

 • Vlašské ořechy namáčené v hroznové šťávě a orientálním koření. Na závěr obalené v čokoládě nejvyšší kvality a doladěné posypem. Posypy mandlí, lyofilizovaných malin s kakaovým máslem a krystalizovaných květů růže

  770 

Probudí všechny smysly, uspokojí touhu po sladkém a vyživí tělo

Alchymie chutí